Pivnica BACCHUS

Fotogaléria

Oberačka 2011

Pataky a Jahodník
Priatelia a milovníci dobrého vína, sme veľmi radi, že ste navštívili našu webovú stránku. Dovoľte, aby sme sa Vám na úvod trošku predstavili. Sme vinári z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti Strekov. Našu pivnicu nájdete pod názvom „PIVNICA BACCHUS PATAKY a JAHODNÍK“.

Archív vínPivnica bola založená v 80-tych rokoch. Obec Strekov sa nachádza medzi mestami Nové Zámky a Štúrovo. Hrozno dopestúvame vo vlastnom vinohrade o výmere 1,2 ha, na približne 5 400 koreňov. V strekovských vinohradoch je ílovitá, silne zásaditá pôda s bohatým obsahom vápnika a minerálov.

Vďaka danému zloženiu pôdy a dobrej mikroklíme (dostatočnému množstvu slnečných dní) sú vína zo Strekova harmonické, plné a s výraznými kyselinami. Daná mikroklíma a pôda nám napomáha k vypestovaniu kvalitného hrozna, ktoré potom spracovávame na veľmi pekné a zaujímavé akostné odrodové vína prívlastkové.

vinica

S našimi vínami sa zúčastňujeme na rôznych vinných súťažiach, kde dosahujeme pre naše vína vysoké, kvalitné hodnotenia a významné ocenenia.

Ján Pataky a Róbert Jahodník